, , , ,

Jaką kartę do płatności kryptowalutami wybrać? – Poradnik

karta do kryptowalut

Karta do kryptowalut, płatności krypotowalutami są powszechnie używane od kilku lat. Jaką kartę najkorzystniej wybrać? Czy kartę z dobrym cashbakiem, obsługą złotówek, a może taką, która posiada najlepszą aplikacje? Zapraszamy do lektury.

Zatem jaka karta do kryptowalut będzie odpowiednia? Posiadanie karty do płatności kryptowalutami daje możliwość szybkiej konwersji kryptowaluty do waluty FIAT (PLN, EUR, USD). Kartę używamy, tak jak każdą inną np. bankową. Kartą krypto możemy dokonywać płatności w sklepie stacjonarnym, internetowym lub wypłacić gotówkę w bankomacie.

Trudno jednoznacznie wskazać, która z dostępnych kart będzie dla ciebie najlepsza. Dlatego przedstawimy trzy standardowe i najpopularniejsze karty płatnicze dostępne na Polskim rynku. Posiadanie karty płatniczej do kryptowalut w większości przypadków jest darmowe. Co więcej, utrzymując wymagany kapitał na karcie kryptowalutowej możemy otrzymywać cashback do 8% za płatność kartą. Zwroty cashback są doliczane do naszego konta kryptowalutowego zaraz po dokonaniu transakcji.

Jaka karta do płatności kryptowalutami? – Ranking Top 3

Poniżej przedstawiamy ranking trzech podstawowych kart krypto o różnej funkcjonalności. Wszystko to, aby ranking był łatwy dla osób zaczynających przygodę z kryptowalutami. Jednocześnie wybraliśmy marki, które są renomowane i względnie bezpieczne. Zatem zaczynamy:

1. Karta do kryptowalut od Binance

Miejsce numer jeden to karta Binance. Do przyznania tej karcie numeru jeden w naszym rankingu zachęciło nas kilka podstawowych kwestii. Kartę bardzo łatwo zamówisz, jeżeli posiadasz już konto na giełdzie Binance. Jeżeli nie posiadasz kliknij Tutaj. Karta oprócz rachunków kryptowalutowych, posiada rachunek Euro. Dzięki rachunkowi w EUR, możesz w bardzo łatwy sposób wymienić kryptowaluty do Euro i przetrzymywać kapitał w takich sposób.

Giełda Binance posiada rachunek w PLN, niestety rachunek nie jest obsługiwany w płatnościach kartą. Aby płacić za pomocą złotówek zgromadzonych na koncie Binance, musisz wcześniej wymienić je na EUR lub kryptowalutę i przesłać na apikację karty Binance (poprzez wbudowany szybki transfer).

Karta obsługuje stablecoin BUSD oraz USDT. W takim przypadku, aby utrzymać aktualną wartość swoich kryptowalut, nie musisz już wymieniać ich do Euro. Możesz wymienić je do stablecoinów odwzorowujących wartość 1 Dolara (np. 1 USDT = 1 USD, 10 USDT = 10 USD).

karta do kryptowalut

Aplikacja karty posiada przyjemny interfejs, który wskaże w jakiej kolejności środki mają być wypłacane. Możesz ustawić np. Bitcoin, Litecoin, BNB, Euro lub Euro, USDT, Bitcoin, BNB. Dostęp do ustawień karty uzyskasz przez aplikację na smartfon lub stronę internetową.

Zwrot cashback za hodlowanie BNB

Prowizja tranaskcyjna to około 1,5%, gdzie kursy kryptowalut zmienia się codziennie w zakresie min. 3-6%. Dlatego uważamy, że opłata ta nie jest wygórowana. Jeżeli jednak dla kogoś prowizja 1,5% to dużo, to Binance przygotował dla was niespodziankę. Cashback do 8% od każdej transakcji kartą. W takiej sytuacji każda płatność kartą, to zwrot cashback w kryptowalucie BNB. Jak zapisać się do udziału w cashbacku? Wystarczy posiadać na koncie karty min. 1 BNB przez min. jeden miesiąc, aby otrzymasz 2% cashbacku. Większe benefity hodlowanych BNB opisuje poniższa tabela:

Zapytacie, jaki jest sens nieposiadania karty Binance, jednocześnie posiadając konto na Binance? Jest tylko jeden powód. Nie dokonałeś jeszcze weryfikacji KYC, chcesz pozostać anonimowy, jednocześnie posiadając ograniczone możliwości konta giełdowego. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta, założysz je tutaj. Pierwszą kartę otrzymasz za darmo.

2. Karta do kryptowalut od Crypto

Karta do płatności kryptowalutami od crypto dostępna jest tylko jako aplikacja na smartphone lub tablet. Interfejs i próg wejścia jest łatwiejszy od konta giełdowego Binance. Jest to produkt bardzo różnicowany funkcjonalnie oraz cenowo. Instalacja aplikacji i weryfikacja konta jest bardzo prosta. Natomiast procedura doboru odpowiedniej karty, jest już dość skomplikowana. Jeżeli nie używamy konta giełdowego, wystarczy nam wymiana kryptowalut. To wydaje się to być najlepsze rozwiązanie. Karty dostępne są w walucie EUR lub GBP.

Instalując aplikację z naszego polecenia, kliknij Tutaj. Otrzymasz darmowe $25 USD na konto karty. Warunkiem jest zamówienie karty Ruby Steel lub wyższej. Do wyboru mamy 5 różnych kart.

Pierwsza Midnight Blue (niebieska) jest darmowa (poza jej kosztem zamówienia 5 EUR), posiada bardzo niskie limity. Np. 200 EUR z bankomatu na miesiąc bez prowizji (później 2% prowizji) oraz limit transakcji do 2000 EUR (później prowizja 0,5%). Jak pisałem wcześniej, dobór karty w przypadku tej firmy jest znacznie bardziej skomplikowany. Przy małej inwestycji możemy czerpać nielimitowane czasowo profity z cashbacku, o czym za chwile.

Druga karta to Ruby Steel (rubinowa), brak opłat za dostawę, posiada limit wypłat z bankomatu 400 EUR (później 2% prowizji), limit tranasakcji do 4000 EUR (później prowizja 0,5%), darmowy spotify, cashback 1%. Co należy zrobić aby otrzymać tą kartę?

Program cashback dla kart kryptowalutowych Crypto

Należy kupić kryptowalutę CRO w wysokości 350 Euro i zastejkować (lokata) na 180 dni. Dlaczego to rozwiązanie jest w dłuższej perspektywie lepsze od karty Binance? Dlatego, że po 180 dniach zostaje nam cashback oraz limity. W przypadku karty Binance musimy posiadać stałą ilość BNB aby cashback był dostępny. Po tym czasie całość czyli 350 Euro możemy wypłacić.

karta ruby steel

 

To nie wszystko! Dostępne są inne karty z cashbackiem 5%, cashbackiem 100% Netflix, Amazon prime, cashbackiem 10% na airbnb. Większe benefity, równają się większej kwocie do zastejkowania na 180 dni. Ofertę znajdziesz poniżej:

karta crypto.com

Firma Crypto zyskuje coraz większą popularność, w konsekwencji staje się gigantem w branży krypto płatności. Jest sponsorem takich marek jak Formuła 1, klub piłkarski PSG, UFC, czy nadchodzących mistrzostw świata w piłce nożnej Katar 2022 r. Podsumowując karta daje duże benefity, posiada prostą w obsłudze aplikację, wymaga wkładu własnego aby mieć podstawy do jej używania. W innym wypadku zamów kartę od Binance, ponieważ finansowo wychodzi lepiej.

3. Karta do kryptowalut ZEN by Kanga

Karta od Zen to nie do końca karta strikte kryptowalutowa, tzn. jest współpracą karty płatniczej Zen z polską giełdą kryptowalutową. Sposób funkcjonowania tej karty jest inny od wcześniejszych, wymaga on założenia 2 kont, ale daje duże korzyści pod względem finansowym. Polecamy go również osobą początkującym, ponieważ obie platformy posiadają wsparcie w języku polskim.

Posiadanie karty przez pierwszy rok jest darmowe, natomiast pakiet od Zen sam w sobie daje różnego rodzaju benefity, takie jak cashback, ubezpieczenia, gwarancje zwrotu itp. W tym wypadku wszelkie benefity otrzymujesz w złotówkach na konto karty ZEN. Nie w kryptowalutach, jak to miało miejsce w przypadku dwóch wcześniejszych pozycji.

Zanim jednak wpadniesz na pomysł założenia konta w ZEN bez wcześniejszego założenia konta na giełdzie. Wstrzymaj się na 5 minut i doczytaj poradnik do końca, bo pozbawisz się możliwości uczestnictwa wygenerowania karty dedykowanej dla giełdy Kanga. Co ważne osoby posiadające już konto w ZEN nie mogą zamówić dedykowanej karty w programie Gold by Kanga. Dlaczego? Nie wiem… Mogą natomiast dokonywać szybkich wpłat i wypłat z giełdy z użyciem ZEN.

Zakładanie konta oraz zamawianie karty kryptowalutowej ZEN by Kanga

Krok 1. Załóż konto na giełdzie Kanga.

Przechodzimy na konto giełdy, kliknij tutaj. Po dokonaniu rejestracji i przejściu weryfikacji KYC dowodem osobistym, kliknij zakładkę „Portfel”, następnie z menu pionowego po lewej stornie kliknij „Zamów kartę”.

Krok 2. Zamówienie karty do kryptowalut ZEN w programie Gold by Kanga.

Po kliknięciu w „Zamów Kartę” zostaniesz przekierowany do strony członkowskiej. Kliknij „Zostań członkiem Kanga”, członkostwo jest darmowe przez 12 miesięcy, później koszt wynosi 0,99 EUR miesięcznie. Możesz zrezygnować, nie ma ukrytych gwiazdek. Następnie zostaniesz przekierowany do ponownego zalogowania się do konta i podanie numeru telefonu na który otrzymasz link do aplikacji z dedykowaną kartą w programie Gold by Kanga.

Krok 3. Instalujemy Zen z przesłanego linku i przechodzimy kolejną weryfikację KYC (2-3 minut).

Krok 4. W aplikacji Zen masz już dostęp do karty wirtualnej Kanga, pod kartą znajdziesz znak „+”, który pozwoli ci zamówić kartę fizyczną. Jeżeli karta do kryptowalut nie jest dostępna, skontaktuj się ze wparciem w aplikacji za pomocą czatu.

Proces wydaje się być skomplikowany, ponieważ ważna jest kolejności kroków. Wynika to z tego, że współpracują ze sobą dwie różne firmy. Później już z górki. Dzięki takiemu połączeniu, możemy szybko przesłać środki ZEN na giełdę lub z giełdy na ZEN lub posiadając kartę dedykowaną płacić oPLN (stablecoin 1:1 do złotówki) bezpośrednio z giełdy Kanga.

Warto założyć konto ZEN, ponieważ podmiot fintechowy szybko się rozwija i dogania popularnego Revoluta. Aktualnie możliwa jest również wpłata ekspresowa z ZEN na konto innych giełd np. Binance. ZEN posiada niskie opłaty transakcyjne oraz kursy wymiany walut, konto ZEN doładujesz Blikiem, przelewem, kartą płatniczą, Paypalem, Paysafecard oraz innymi metodami. Szczegóły znajdziesz na stronie aplikacji.

Podsumowanie

Poznaliśmy kilka kart do płatności kryptowalutami. Pierwszą najbardziej uniwersalną z obsługą ustawień przez stronę lub aplikację z listą priorytetów płatności. Drugą z dedykowaną aplikacją z różnymi kartami i progami benefitów. Trzecią najbardziej kompromisową, dzięki której łatwo wymienisz kryptowaluty na stablecoin oPLN i użyjesz je za pomocą karty ZEN jak złotówki.

Pamiętaj o kwestiach bezpieczeństwa! Godząc się na udogodnienia w postaci cashbacków czy promocji, pozostańmy czujni. Starajmy się trzymać na giełdzie tyle środków ile możemy stracić. Pamiętaj o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. 1. Nie trzymamy znacznych ilości krypotwalut na giełdach, tylko na swoich kryptowalutowych portfelach. 2. Jeżeli bierzesz ryzyko i trzymasz środki na giełdzie, to włącz zabezpiecznie 2FA google authenticator, które stanowi dodatkowe osobne zabezpieczenie w dostępie do twojego konta.

Nie wiesz jak założyć własny portfel Bitcoin? Zapraszamy do innego naszego artykułu jak założyć portfel bitcoin. Jeżeli nie posiadasz jeszcze kryptowalut, zobacz nasz poradnik, jak zdobyć pierwsze darmowe kryptowaluty.

Wszelkie materiały, informacje, analizy, artykuły, opracowania itp. znajdujące się na blogu “cryptolog.pl” nie mogą być traktowane jako porada inwestycyjna. Blog nie jest prowadzony przez doradce podatkowego Dz.U.2017.1768 t.j. z dnia 2017.09.22.

Podobne artykuły

Wsparcie Bloga

Polecane początkującym
Tutaj kupisz krypto

Dla począTkujących

Dla ZAAWansowanych

Popularne
Kategorie
Darmowe kryptowaluty

Aktualne Airdropy

Krypto alert

Aby otrzymać info o nowych ciekawostakch, postach, Airdopach i projektach

Rekomendowane

Najstarsza giełda w Polsce

Giełda dla zaawansowanych